Zakupy odzieży w internecie

Czy wiesz, że masz w kieszeni sklep, w którym kupisz prawie wszystko i o każdej porze? Zakupy za pośrednictwem smartfona czy innego urządzenia z dostępem do internetu to już norma. Jak kupić odzież w takim sklepie? Jak wybrać rozmiar? Na co zwrócić uwagę?

Wygoda
Chyba nie muszę argumentować, jak wygodne są zakupy w sieci. Nie musisz wychodzić z domu, chodzić od sklepu do sklepu w tłoku. Kupujesz wtedy, kiedy masz na to ochotę, a nie wtedy, kiedy sklep jest otwarty. Masz w jednym miejscu ogromny wybór, większy niż w sklepach stacjonarnych. Szybko porównasz produkty konkurencji. Zamówienie szybko dociera do Twoich drzwi. Idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i Matek opiekujących się dziećmi.

Proste i przyjemne

Sklepy internetowe projektowane są w taki sposób, żeby jak najbardziej uprościć proces zakupów. Są intuicyjne i oparte na podobnym schemacie działania. Bardzo łatwo i szybko możesz wybrać interesujący Cię model, wzór i rozmiar odzieży. Wybierzesz sposób płatności i wysyłki.

Rozmiary
Największym problemem związanym z zakupami odzieży w internecie jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Niestety rozmiary nie są nigdzie znormalizowane. Nie powinnaś sugerować się rozmiarem z metki. Każdy producent ma własną interpretację rozmiarów i według niej szyje. Jedne produkty wypadają większe, drugie mniejsze. Rozmiary dają bardziej orientacyjny pogląd niż właściwą wielkość. W sklepie stacjonarnym możesz przymierzyć i dopasować rozmiar. W sklepach internetowych popularne są tabele z rzeczywistymi rozmiarami, gdzie porównasz i wybierzesz odpowiedni. Najlepiej zmierz poprzednie ubranko i porównaj z danymi w tabeli rozmiarów. Nie sugeruj się również wiekiem. Każde dziecko rozwija się inaczej i może różnić się wzrostem oraz budową ciała.

Wysyłka
Sklepy internetowe udostępniają wiele opcji wysyłki w różnych cenach. Możesz zamówić dostawę do domu, paczkomatu, odebrać na poczcie, w żabce, na orlenie i w wielu innych miejscach. Dostawę dopasujesz do swoich potrzeb. Cenę wysyłki możesz zmniejszyć, wybierając więcej produktów. Wysłane zostaną jedną paczką. Możesz kupić kilka rozmiarów na przód bądź złożyć jedno zamówienie razem z koleżanką. Po przekroczeniu pewnego progu kwotowego sklepy internetowe oferują wysyłkę za darmo.

Asortyment
Sklepy internetowe posiadają ogromny asortyment. Znajdziesz tam coś dla dziecka młodszego i starszego. Bez potrzeby składania kilku zamówień. Oferta zazwyczaj jest znacznie większa niż w sklepach stacjonarnych. Szybko porównasz ofertę z innym sklepem.

Czas wysyłki
Przy zamawianiu produktów zwróć uwagę, na czas wysyłki. Może się okazać, że właściciel sklepu potrzebuje tygodnia na ściągnięcie produktu, bo nie ma go na magazynie. Istnieją również sprzedawcy, którzy są pośrednikami i tylko zbierają zamówienia, a produkty wysyłane są zupełnie przez kogoś innego, albo idą z Chin. Nie myl również czasu wysyłki z czasem dostawy. Paczka zostanie wysłana w ciągu 24 godzin po otrzymaniu zapłaty, do tego 24 godziny transport i mamy 48 godzin. Jest to uzależnione od czasu, w jakim sklep robi wysyłki. Jeżeli kurier zabiera paczki ok. 8.00 rano, to zamówione produkty o 8.30 czekają do następnego dnia.

Płatności
Sklepy internetowe umożliwiają zapłacenie za produkty na wiele sposobów. Z góry możesz zapłacić na konto szybkim przelewem internetowym, tradycyjnym, lub za pośrednictwem płatności internetowych takich jak przelewy 24. Sprzedawcy udostępniają również płatność przy odbiorze. Pamiętaj, że właściciel sklepu, wyśle do Ciebie zamówienie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty w systemie.

Zwroty
Zawsze masz prawo do zwrotu towaru i odzyskania pieniędzy w terminie 14 dni. Czasami musisz pokryć koszty odesłania produktu, a kwota zwrotu jest pomniejszona o kwotę wysyłki. Dlatego zachęcam do przemyślanych zakupów.

Wymiana
Może okazać się, że odzież, którą kupiłaś, jest za mała, bądź za duża. Oczywiście możesz ją wymienić. Najczęściej najpierw musisz odesłać produkt i po zapłacie za kolejną wysyłkę sklep wyśle do Ciebie odpowiedni rozmiar.

Zdjęcia i opisy
Każdy poważny sklep internetowy dba o to, żeby opisy i zdjęcia były jak najbardziej szczegółowe. Chcą uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i problemowych zwrotów i wymian. Dlatego nie utajają żadnych faktów i starają się jak najlepiej zaprezentować produkty.

Bezpieczeństwo
Czasy, kiedy zakupy w internecie były loterią, minęły. Żaden poważny sklep internetowy nie pozwoli sobie na wprowadzanie klientów w błąd. Każdy sprzedawca maksymalnie dba o klienta z nadzieją, że klient do niego wróci. W sklepach udostępniane są bezpieczne płatności internetowe albo wysyłki za pobraniem. Możesz również sprawdzić, gdzie znajduje się paczka po numerze przewozowym u kuriera. Masz praktycznie całkowity wgląd, na jakim etapie jest Twoje zamówienie. Sklepy informują o przyjęciu zamówienia, zaksięgowaniu wpłaty, realizacji, wysyłce i numerze nadania.

Zobacz mój sklep internetowy 
Idąc z falą popularności zakupów w internecie, również prowadzę własny sklep internetowy z odzieżą dla dzieci i niemowląt e-kajtek.pl. Znajdziesz tam polskie, bawełniane ubranka sprawdzone przez tysiące matek. Sklep udostępnia wiele opcji wysyłki i płatności. Odzież możesz szybko wymienić bądź zwrócić.

Podsumowanie

Zakupy w sieci są coraz popularniejsze i nie unikniemy tego. Są wygodne i bezpieczne. Masz więcej czasu dla rodziny, znajomych, dla siebie. Nasze kieszonkowe komputery dają nam coraz więcej możliwości. Skorzystaj z nich. Jeśli podobał Ci się mój artykuł, zapisz się na newsletter, w którym będę informował cię o nowych artykułach i produktach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger