W czym lepsza jest odzież wykonana z bawełny?

W sklepach znajdziesz ogromny wybór odzieży dziecięcej. Czy wiesz, jaka jest najlepsza? W której Twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo? Odpowiedź jest jedna - odzież wykonana z 100% bawełny. Udowodnię to Tobie...


Czy wiesz, czym jest poliester?
Cechy bawełnyMoże to złe pytanie – może powinno brzmieć: Czy wiesz, czym jest (C10H8O4)n? Dokładnie z tego składa się poliester i polar. Związek ten nazywa się politereftalan etylenu PET. Wykorzystuje się go również do wytwarzania butelek do napoi bezalkoholowych i folii. Poliester to bardzo tania w produkcji dzianina, ze względu na wykorzystanie surowców wtórnych. Właśnie dlatego odzież może być taka tania. Czy uważasz, że spanie w butelkach po napojach czy folii może być przyjemne i zdrowe?

Dlaczego bawełna?
Bawełniana dzianina jest najbardziej naturalna i zdrowa dla naszego organizmu. Jest miękka i delikatna w dotyku. Idealna dla Twojego dziecka. Jest wolna od alergenów i innych czynników drażniących. Jest szeroko stosowana w szpitalach. Nie wymaga specjalnych środków ostrożności podczas prania, prasowania i użytkowania. 

Ciało oddycha
Bawełniana dzianina jest lekka i pozwala ciału oddychać. Dzięki temu ciało nie poci się, a w przypadku małych dzieci zapobiega powstawaniu potówek. Dzianina z bawełny ma również właściwości higroskopijne. Wchłania wilgoć i pozostawia suchą skórę. 

Czy na pewno to bawełna?
Na tanich produktach również można spotkać metki z napisem "100% bawełna". Czy naprawdę tak jest? Odzież z krajów azjatyckich nie jest poddawana kontrolom i nie musi mieć certyfikatów. Wewnątrz unii europejskiej każdy producent jest sprawdzany. Więc pozostaje pytanie – Ile bawełny w bawełnie? Więcej o taniej odzieży przeczytasz w moim artykule: Dlaczego takie tanie?.

Jak sprawdzić, czy to bawełna?
Bawełniana dzianinaMożesz we własnym zakresie sprawdzić, z jakim materiałem masz do czynienia. Pierwszym elementem, który jest charakterystyczny to chemiczny zapach. Jeżeli jest drażniący, nie kupuj. Nie najlepszym rozwiązaniem jest również materiał, który jest nieprzyjemny w dotyku, szeleszczący i świecący. Możesz również zobaczyć, czy materiał przepuszcza światło. Chociaż poliester może być tkany w taki sposób, że przepuści światło. W żadnym wypadku nie kupuj ubrań, przez które nic nie widać. Skóra wtedy w ogóle nie oddycha. Ciało zostaje zamknięte jak w plastikowej butelce. Jest jeszcze jeden rodzaj testu bawełny, niestety trudny do wykonania w sklepie. Sztuczna dzianina nie będzie się palić, tylko będzie się topić i kapać.

Czy tylko plusy?
Bawełna w porównaniu ze sztucznymi dzianinami ma jeden minus. Delikatnie kurczy się podczas prania. Według polskiej normy PN-P-84004: 2003 może skurczyć się od 3 do 5% objętości. Producenci dzianin zapobiegają temu zjawisku w maksymalnym stopniu. Wprowadzają różne sposoby tkania dzianiny. W większości przypadków sytuacja jest opanowana. Stopień kurczenia zależy również od sposobu prania (będzie o tym osobny artykuł). Być może zaskoczyło Cię to, że zakupione przez Ciebie ubranka skurczyły się po praniu. To nie wada produktu – tak po prostu jest. Wiele osób o tym nie wie. Weź pod uwagę tę cechę bawełny. Kupuj odzież bawełnianą odrobinę większą – ma wszelki wypadek.

Polska produkcja
naturalna bawełna
Produkty wykonane w Polsce w większej większości są wykonane z 100% bawełny. Polscy producenci nie są w stanie konkurować ceną z produktami chińskimi, dlatego wyróżniają się jakością. Chcą wyrobić sobie markę i sprawić, by klient wracał wiele razy. Poza tym, w stosunku do producentów na terenie unii mogą zostać wyciągnięte konsekwencje. W przypadku producentów azjatyckich nawet nie wiemy kto to wykonał. Zachęcam Cię do zakupu wyłącznie Polskich Produktów.

Gdzie znaleźć bawełniane produkty?
Znalezienie Polskich bawełnianych produktów, w sklepach jest coraz trudniejsze. Coraz więcej polskich sklepów stacjonarnych się zamyka. Z pomocą idzie internet. W sklepie internetowym e-kajtek.pl mogę Ci zaproponować polskie bawełniane produkty. Sprawdziły je tysiące matek. Wychowały się w nich tysiące dzieci.

Podsumowanie
Pamiętaj – nie kupuj odzieży z dzianiny, która wydaje Ci się podejrzana. Cena i bajerancki wygląd nie świadczy o tym, że produkt ten jest odpowiednio dobry. Dotyczy to ubranek dla dzieci oraz naszej dorosłej garderoby. Mam nadzieję, że wskazówki, które poznałaś, pozwolą Ci dokonać naturalnego wyboru. Jeżeli chcesz odkryć więcej praktycznej wiedzy, zapisz się na newsletter. Będę informował Cię o nowych publikacjach oraz produktach. Zapisz się i bądź na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger