Kiedy rozróżniać ubranko na dzień i do spania?

Czy rozróżnianie ubranek na dzień i do spania ma jakieś znaczenie? Kiedy zacząć rozróżniać? Jaki ma to wpływ na rozwój dziecka?… ale po kolei...

Dzień, czy noc?
Maluszek po urodzeniu nie jest w stanie rozróżnić pory dnia. Praktycznie cały czas śpi. Nie wie, kiedy jest noc, a kiedy jest dzień. Kiedy ma być aktywny, a kiedy spać spokojnie. Musisz go tego uszyć.

Kiedy inaczej na dzień, a inaczej na noc?
Możesz oddelegować inną odzież na noc, a inną na dzień w wieku mniej więcej 3-4 miesiące. Ma to za zadanie wyrobić w dziecku nawyk, kiedy ma przespać całą noc, a kiedy w dzień rozrabiać. Pozwoli Ci to zaplanować chwilę dla siebie.

Jaka odzież na dzień, a jaka na noc?
W dzień możesz ubierać dowolnie. Mogą to być śpioszki, body, kaftaniki, półśpioszki, spodenki i wiele innych kombinacji. Do spania najlepszy jest jednoczęściowy pajacyk. Więcej o pajacykach znajdziesz w artykule: Jaką wybrać piżamkę – pajacyk jednoczęściowy?

Kiedy przebierać?
Najlepiej przebieraj dziecko w pajacyk do spania zaraz po kąpieli. Wyrobi to w nim dobre nawyki. Kąpiel i łóżeczko. Będzie to taki wieczorny rytuał. Dobrze jest, gdy kąpiel odbywa się zawsze o tej samej godzinie. Dziecko przyzwyczaja się i mniej grymasi, gdy ma spać.

Gdzie znaleźć?
Doskonałe ubranka dla niemowląt znajdziesz w moim sklepie internetowym. Odkryj na dzień body, półśpiochy, spodenki, śpioszki i kaftaniki, a na noc pajacyki niemowlęce. Produkty bawełniane sprawdzone przez tysiące Mam. Zajrzyj do sklepu i sprawdź.

Podsumowanie
Rozróżnianie pory dnia u dziecka może ułatwić Ci macierzyństwo. Dziecko wyrobi sobie nawyki i przyzwyczajenia. Będziesz mogła przewidzieć pewne sytuacje i przy okazji znajdziesz czas na odpoczynek. Jeżeli ten artykuł spodobał Ci się, zapisz się na newsletter. Wyślę do Ciebie informację o nowych publikacjach i promocjach.

1 komentarz:

  1. This law isn't a blanket exclusion of gambling and, in Korea you, you'll be able to|you possibly can} nonetheless gamble underneath restricted circumstances - an illustration being for the promotion of tourism. 안전놀이터 There has been laws enacted allowing gambling using circumstances. The Mohegans have been awarded a license 온라인카지노 by the South Korean authorities in 2016 to develop a $5 billion resort at Incheon International Airport. It would be the tribal corporation’s first international project. The preliminary section of the Inspire Entertainment Resort, to be constructed on Yeongjong Island in Incheon, South Korea, about 25 miles from Seoul, is targeted to open in 2023. It is predicted to include greater than 1,200 guest rooms in three lodge towers, a 15,000-seat area, a foreigners-only casino, an indoor water park, conference amenities and other facilities.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger