Kiedy rozróżniać ubranko na dzień i do spania?

Czy rozróżnianie ubranek na dzień i do spania ma jakieś znaczenie? Kiedy zacząć rozróżniać? Jaki ma to wpływ na rozwój dziecka?… ale po kolei...

Dzień, czy noc?
Maluszek po urodzeniu nie jest w stanie rozróżnić pory dnia. Praktycznie cały czas śpi. Nie wie, kiedy jest noc, a kiedy jest dzień. Kiedy ma być aktywny, a kiedy spać spokojnie. Musisz go tego uszyć.

Kiedy inaczej na dzień, a inaczej na noc?
Możesz oddelegować inną odzież na noc, a inną na dzień w wieku mniej więcej 3-4 miesiące. Ma to za zadanie wyrobić w dziecku nawyk, kiedy ma przespać całą noc, a kiedy w dzień rozrabiać. Pozwoli Ci to zaplanować chwilę dla siebie.

Jaka odzież na dzień, a jaka na noc?
W dzień możesz ubierać dowolnie. Mogą to być śpioszki, body, kaftaniki, półśpioszki, spodenki i wiele innych kombinacji. Do spania najlepszy jest jednoczęściowy pajacyk. Więcej o pajacykach znajdziesz w artykule: Jaką wybrać piżamkę – pajacyk jednoczęściowy?

Kiedy przebierać?
Najlepiej przebieraj dziecko w pajacyk do spania zaraz po kąpieli. Wyrobi to w nim dobre nawyki. Kąpiel i łóżeczko. Będzie to taki wieczorny rytuał. Dobrze jest, gdy kąpiel odbywa się zawsze o tej samej godzinie. Dziecko przyzwyczaja się i mniej grymasi, gdy ma spać.

Gdzie znaleźć?
Doskonałe ubranka dla niemowląt znajdziesz w moim sklepie internetowym. Odkryj na dzień body, półśpiochy, spodenki, śpioszki i kaftaniki, a na noc pajacyki niemowlęce. Produkty bawełniane sprawdzone przez tysiące Mam. Zajrzyj do sklepu i sprawdź.

Podsumowanie
Rozróżnianie pory dnia u dziecka może ułatwić Ci macierzyństwo. Dziecko wyrobi sobie nawyki i przyzwyczajenia. Będziesz mogła przewidzieć pewne sytuacje i przy okazji znajdziesz czas na odpoczynek. Jeżeli ten artykuł spodobał Ci się, zapisz się na newsletter. Wyślę do Ciebie informację o nowych publikacjach i promocjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger