Kiedy piżamka, a kiedy pajacyk?

Twoje dziecko rośnie i się rozwija. Nadchodzi czas, kiedy trzeba przejść z pajacyków na piżamki. Kiedy najlepiej to zrobić? Jaki jest idealny czas na taką zmianę?

Kiedy praktyczniejszy jest pajacyk?
Pajacyk jest świetnym rozwiązaniem już od pierwszych chwil życia. Jest bardzo prosty i szybki w zakładaniu. Zapięcia w kroku ułatwią Ci zmianę pieluszki i pielęgnację. Dopóki dziecko korzysta w nocy z pieluszek, będzie to dla niego najlepsze rozwiązanie. Zmienisz pieluszkę, bez większego wysiłku i wybudzania malucha. Więcej na temat pajacyków przeczytasz w artykule: Jaką wybrać piżamkę – pajacyk jednoczęściowy?

Kiedy lepsza jest piżamka?
Piżamka dwuczęściowa lepiej sprawdza się, gdy dziecko już woła. Zazwyczaj od zawołania nie masz zbyt wiele czasu na rozpinanie pajacyka. Jesteś w stanie szybciej zsunąć spodenki i umożliwić dziecku skorzystanie z nocniczka. Szybkie podciągnięcie i powrót do łóżka.

A może dwuczęściowa?
Oczywiście pieluszka nie dyskwalifikuje piżamki dwuczęściowej. Spodenki takiej piżamki doskonale dopasują się do pieluszki. Przebranie po awarii również nie jest problemowe, a z pieluszką będziesz spokojniejsza. Piżamkom dwuczęściowym poświęcam inny artykuł: Jaka piżamka dwuczęściowa dla dziecka?

W jakim wieku zmiana
Nie można jednoznaczne podać wieku, w jakim dziecku zacząć zakładać piżamkę zamiast pajacyka. Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija. Również każda Mama ma swój styl ubierania. Czasami jako pierwsze piżamki dwuczęściowe Mamy kupują rozmiar 80, a są też Mamy, które pytają o pajacyki w rozmiarze 104 i większy. Wszystko zależy od dziecka i tego, jak jemu i Tobie będzie wygodniej. Nie ma co na siłę "wydoroślać" dziecka.

Jak przejść z pajaca na piżamkę?
Na początku możesz wykorzystywać oba rodzaje piżamek naprzemiennie. Sprawdzisz, które lepiej się sprawdzą i jak to jest z wieczornymi potrzebami. Sama dojdziesz do tego, kiedy będzie idealny czas na przejście z jednych piżamek na drugie.

Jak przekonać do piżamki?
Przekonanie malucha do piżamki jest bardzo proste. Wystarczy, że pozwolisz dziecku wybrać piżamkę z ulubionym bohaterem. Lepszego argumentu nie potrzeba. Nie będzie chciało spać w niczym innym, a pranie będzie musiało odbywać się bardzo szybko. Wiele Mam kupuje dwie identyczne piżamki. Unikają wtedy problemu, że piżamka musi iść do prania.

Gdzie szukać?
Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakiego wyboru dokonać zapraszam Cię do mojego sklepu internetowego. Znajdziesz tam pajacyki i piżamki dwuczęściowe w różnych rozmiarach, które świetnie się sprawdzają. Może te produkty zainspirują Cię do zmiany. W artykule: Jaka piżamka dla dziecka? Również znajdziesz ciekawe informacje na temat piżam i pajacyków.

Podsumowanie
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy zacząć zakładać piżamkę dwuczęściową. Musisz obserwować malucha i sama wybrać optymalną porę tej zmiany. Taką, która będzie wygodna dla Ciebie i dziecka. Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zapisz się na newsletter. Będę informował Cię o nowych publikacjach na blogu i nowych produktach.

1 komentarz:

  1. If the fabric to be milled is graphite, you must select a CNC mill dedicated to graphite, end result of|as a outcome of} the safety level of ordinary machines isn't sufficient, which will to} cause damage tights and even paralysis. If it is used to chop metallic, ought to buy|you ought to purchase|you can purchase} a plasma cutter, or a laser cutter with fiber laser supply. If want to|you should|you have to} reduce a sign in your promoting shop, ought to buy|you ought to purchase|you can purchase} professional pastime CNC routers with custom configurations. The advantage is that clients have more choices, and buy more useful machines from dealers.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger