Jaką wybrać piżamkę – pajacyk jednoczęściowy?

Idealną piżamką do snu dla malucha po kąpieli, jest tzw. pajacyk. Jest bardzo szybki i praktyczny w zakładaniu. Chroni malucha przed wychłodzeniem i jest dla niego wygodny, ale czy to wszystkie jego atuty...?

Boisz się, że zrobisz maluchowi krzywdę?
Nie masz jeszcze doświadczenia w ubieraniu maluszka? Idealnym rozwiązaniem jest pajacyk. Wspaniale sprawdza się również u wcześniaków lub dzieci, które urodziły się malutkie. Jest on w całości rozpinany, od szyi aż do stopy. Wystarczy, że na rozpiętym ubranku położysz malucha, wsuniesz rączki i całość zapniesz. Genialne i proste.

Gdy dziecko się odkrywa
Odkrywające się dziecko, to problem, na który nie ma złotego środka. Piżamka jednoczęściowa w pewnym stopniu rozwiązuje go. Nawet gdy maluch sprytnie pozbędzie się kołderki, jego ciało dalej jest otulone pajacykiem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym: Co zrobić, gdy dziecko się odkrywa? Przeczytaj ten artykuł – znajdziesz tam kilka wskazówek.

Wymiana pieluszki
Najlepsze pajacyki są rozpinane w kroku na zatrzaski. W przypadku „awarii” wystarczy tylko rozpiąć w kroku. Masz idealny dostęp do pieluszki. Możesz szybko sprawdzić, czy maluch ma sucho bez potrzeby zdejmowania całego ubranka.

Ciało oddycha
Szukaj pajacyków wykonanych z 100% bawełny. Masz wtedy pewność, że ciało Twojego dziecka oddycha i nie poci się. Jest to materiał miękki i delikatny, a co najważniejsze zdrowy dla skóry malucha. Tematowi bawełny poświęcam osobny artykuł. Dowiesz się tam: W czym lepsza jest odzież wykonana z bawełny?

Nie krępuje ruchów
Pajacyk jest jakby workiem, w który wkładasz dziecko. Czuje się w nim swobodnie i nic nie krępuje jego ruchów. Dziecku leżącemu nic nie przeszkadza, ponieważ z tyłu nie ma szwów. Nie ma również gumek, które uciskałyby brzuszek i gojący się jeszcze pępek. Jest to bardzo ważne. Dziecko spędza w nim dość dużo czasu.

Ściągacz na rękawkach
Maluch bardzo energicznie przerabia rączkami i nóżkami, przez co rękawki, mogą się podwijać. Idealnym rozwiązaniem jest delikatny ściągacz na rękawkach. Zapobiega podciąganiu się i rolowaniu rękawka. Gdy dziecko bierze rączki do buzi i ma luźne rękawki, może je wkładać do ust i zmoczyć śliną. Ściągacz przytrzymuje rękawek na swoim miejscu.

Pełne stopy, czy odkryte?
Pajacyki mogą mieć zakryte oraz odkryte stopki. Lepszym rozwiązaniem są te pierwsze. Dzieci z reguły lubią chodzić boso i nie lubią skarpetek. Nawet po założeniu sprytnie się ich pozbywają. Gdy dziecko się odkryje, wtedy marzną stopki. Pajacyk z pełnymi stopkami rozwiązuje ten problem – maluch nie ma czego ściągać.

Gdzie szukać?
Polecam pajacyki niemowlęce polskich producentów. Są to sprawdzone produkty doskonałej jakości. Zapraszam Cię do odwiedzenia mojego sklepu internetowego e-kajtek.pl. Znajdziesz tam wspaniałe pajacyki dla chłopców i dziewczynek. Wykonane z myślą o dziecku.

Na co zwrócić uwagę?
Przy wyborze piżamki jednoczęściowej ważny jest dobór rozmiaru. Za mała będzie uciskać i krępować malucha. W za dużej dziecko może obudzić się z obiema nogami w jednej nogawce, a nogawki będą się plątać. Warto zmierzyć poprzednie ubranko i kupić z lekkim zapasem.

Podsumowanie
Pajacyki są idealnym rozwiązaniem, nie krępują ruchów i ułatwiają pielęgnację. Nie ma bardziej praktycznej piżamki dla maluchów. Zastanawiasz się nad przejściem na piżamki dwuczęściowe? Przeczytaj artykuł: Kiedy piżamka, a kiedy pajacyk?
Jeżeli ta publikacja Ci się spodobała, zapisz się na newsletter. Będę Cię na bieżąco informował o nowych artykułach i produktach. Zapisz się poniżej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger