Jaka piżamka dwuczęściowa dla dziecka?

Dzieci szybko rosną i zmiana stylu ubierania jest nieunikniona. Nadchodzi też czas na dwuczęściową – dorosłą – piżamkę dla dziecka? Jaką wybrać, by dziecko czuło się w niej komfortowo? Udzielę Ci kilka wskazówek...

Zapinana, czy wciągana przez głowę?
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że lepsza będzie piżamka rozpinana na brzuszku – nic bardziej mylnego. Być może sugerujesz się tym, że nie przekładasz piżamki przez głowę, tylko wsuwasz rękawki i zapinasz. Nie do końca tak jest... ale po kolei...

Szybkość i łatwość w ubieraniu
Sprawdź ile czasu trwa zapięcie takiej piżamy – jeżeli mamy energiczne dziecko - wieczność. Maluch nie ma czasu na guziki, tylko czeka na zwolnienie bloków startowych. A co w sytuacji, gdy dziecko jest mokre po kąpieli? Stoi i trzęsie się w oczekiwaniu za ubraniem. Nie da się ukryć. Piżamka wciągana przez głowę jest dużo szybsza w zakładaniu.

Wygoda podczas snu
Piżamka zapinana z przodu może uwierać, gdy maluch będzie spał na brzuszku. Bez względu na to, czy są to guziki, zatrzaski czy suwak. Będzie odciskać się na delikatnym ciele. Guziki bądź zatrzaski mogą się odpinać w nocy. Nie chcesz chyba w nocy wstawać i je zapinać. Nie jest to przyjemne ani dla zapinającego, ani dla zapinanego.

Bezpieczeństwo
Gdy masz piżamkę zapinaną na guziki, istnieje pewne ryzyko. Taki guziczek może się urwać, a ciekawe dziecko będzie zastanawiać się – co można by z nim zrobić? Wtedy na Twoje pytanie: Dlaczego włożyło sobie guziczek do ucha? – odpowie - Bo z tego drugiego wyszło:) A jeśli masz pościele bądź ochraniacze wiązane na sznurki, mogą się zahaczyć i okręcać o wystające guziki.

Brak ściągacza
Piżamka zapinana z przodu nie ma ściągacza. Taki elastyczny element zapobiega podwijaniu się i odkrywaniu plecków i brzuszka. Najczęściej takie piżamki nie posiadają również ściągaczy na rękawkach oraz na nogawkach spodni. Piżamka podwija się i roluje. Gdy dziecko odkryje się w nocy, nawet piżamka nie chroni go przed wychłodzeniem. W innym artykule piszę o tym, co zrobić, gdy dziecko się odkrywa.

Co jeszcze?
A może Tobie i dziecku wygodniej będzie pozostać na razie w pajacyku? Jak dobrać idealną piżamkę dla dziecka napisałem osobny artykuł. Kiedy piżamka, a kiedy pajacyk? Znajdziesz tam informację o piżamkach jednoczęściowych i dwuczęściowych. W artykule: Jaka piżamka dla dziecka? Opisuję zalety piżamek i pajacyków. Ważne jest również to, z czego wykonana jest Taka piżamka. Informacje na ten temat znajdziesz w innym artykule, gdzie poruszam temat dzianiny, z jakiej wykonane są piżamki. W czym lepsza jest odzież wykonana z bawełny?

Zatem - piżamka wciągana przez głowę
Lepszym rozwiązaniem jest piżamka wciągana przez główkę. Elastyczny ściągacz, jakim jest wykończona przy szyi, pozwala na bezproblemowe przekładanie piżamki przez głowę. Takie piżamki możesz znaleźć w moim sklepie internetowym e-kajtek.pl. Są to sprawdzone piżamki dla Twojego dziecka. Odkryj piżamki wykonane z myślą o Twoim dziecku.

Podsumowanie
Dziecko spędza w piżamce sporo czasu, zadbaj o to, by było mu komfortowo. Piżamka wkładana przez głowę jest bardziej praktyczna i bezpieczniejsza. Znacznie szybciej ubierzesz malucha do snu. Decyzja wyboru należy do Ciebie. Jeżeli ten artykuł Cię zaciekawił, zapisz się na newsletter, w którym będę informował Cię o nowych publikacjach na blogu i produktach. Zapisz się.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger