Jaka piżamka do przedszkola, na obóz, piżama party?

Zastanawiasz się jaką piżamkę kupić, gdy dziecko ma spotkać się z rówieśnikami. Odpowiednia piżama pomoże zaimponować w towarzystwie. Jaka piżamka będzie doskonałym rozwiązaniem i zagwarantuje świetną zabawę?

Jedno czy dwuczęściowa?
Jedynym słusznym rozwiązaniem jest piżamka dwuczęściowa. Dziecko w pewnym wieku nie chce już „dziecinnych piżamek”, tylko te „dorosłe”. Nie zaimponuje rówieśnikom w pajacu, który jest dla „dzidzi”. O piżamkach dwuczęściowych napisałem osobny artykuł, który możesz znaleźć tutaj: Jaką wybrać piżamkę dwuczęściową dla dziecka?

Długa czy krótka, gruba, czy cienka?
Jeżeli Twoje dziecko śpi poza domem, nie masz pewności, jaka temperatura będzie w pomieszczeniu, gdzie będzie spać. Może nikt nie pójdzie przykryć dziecka, jak się odkryje. Piżamka krótka będzie miała zastosowanie tylko w upalne lato. Na resztę roku idealna będzie piżamka z długim rękawkiem. Pamiętaj o tym, że w nocy nie jest tak ciepło, jak w dzień. Zbyt cienka bawełna może nie zapewnić odpowiedniej izolacji termicznej, a gruba piżamka z polaru czy frotte może być za gruba i dziecko się spoci. Najlepsza będzie piżamka z mięsistej gęstej bawełny.

A co z nadrukiem?
Dla nas nie ma większego znaczenia, czy piżamka ma nadruk, czy nie i co się na nim znajduje. Dla dziecka jest to często istotny argument do pójścia spać. Nadruk z ulubionym bohaterem dodatkowo motywuje do przebrania się. Taka aplikacja pozwoli zaimponować wśród rówieśników. Czasami kotek na piżamce, jest warunkiem koniecznym.

Jaką wybrać?
Wybór odpowiedniego modelu może być trudny. Z pomocą przychodzi internet. Możesz bez wychodzenia z domu znaleźć idealną piżamkę. Zobacz jak duży wybór piżamek, znajduje się w moim sklepie internetowym e-kajtek.pl. Znajdziesz tam wiele wspaniałych piżamek na każdą okazję.

Dziecko samo się przebiera
Piżamkę dwuczęściową wciąganą przez główkę dziecko jest w stanie samo ubrać. W przypadku, gdy pod opieką mamy kilka dzieci nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkich w jednym czasie. Maluch jest niecierpliwy i zanim zostanie przebrany, sam zrobi kilka rundek w samych majtkach, a to sprzyja przeziębieniom. Dlatego zlecenie samodzielnego przebrania się, może temu zapobiec. Dziecko w towarzystwie rówieśników może również szybciej nauczyć się samodzielnego przebierania. Szukasz więcej informacji o piżamkach? Przeczytaj artykuł: Jaka Piżamka dla dziecka?

Podsumowanie
Piżamka idealna do spania poza domem musi być po prostu fajna. Maluch może w prosty sposób zaimponować rówieśnikom i wspaniale się bawić. Dodatkowym ułatwieniem dla dziecka będzie taka, którą sam sobie założy. Jeżeli spodobał Ci si ten artykuł, zapisz się na newsletter, a będę informował Cię o nowych publikacjach i produktach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czy wiesz, w co ubrać malucha? , Blogger